#1 TIP: Uchováváme konopí čerstvé

Je možné, že po tom co otevřete balíček od Konomana, nevyužijete hned veškerou surovinu a proto se mrkneme na to jak dlouhodobě skladovat konopí, případně jak šetrně obnovit jeho čerstvost, aby konopí vonělo skoro jako poprvé, když jste balíček otevřeli. ☺

                Konopí, jako každá rostlina má své fáze růstu. Jakmile dozraje a větve se obsypou těžkými a šťavnatými květy, rostlina se sklidí. Několik týdnů se k ní nedostane ani paprsek světla a při snížené teplotě a vzdušné vlhkosti 55% pomalu schne a aktivuje své účinné látky, jako například CBD. Samozřejmě také získává konopí svou charakteristickou pronikavou kořenitou vůni.

                Jakmile konopí doschne a proběhne první fáze dekarboxylace, tedy přeměna účinných látek na jejich deriváty, neboli aktivace účinných látek,  putuje do laboratoře na ověření obsahu těchto látek a po tom rovnou do balení Konoman. Konopí je tak maximálně čerstvé a pro uchování jeho čerstvosti jej doporučujeme uskladnit ve skleněné nádobě s víčkem. Cílem je uchovat konopí v ideálně vlhkém prostředí, tedy cca něco mezi 55%-62% vlhkosti.

Jak to poznat ?

To, že je konopí příliš suché, drolí se a jeho květy jsou tvrdé značí vlhkost pod 50% - může se ztrácet i jeho vůně. V tuto chvíli by bylo dobré před využitím konopí obnovit vlhkost a získat tak částečně svěžest zpět.

Metod je více, ovšem moje nejoblíbenější je s pomerančovou kůrou. Nejen, že se jedná o velice šetrný způsob zvýšení a kontroly vlhkosti, ale i krásného provonění konopí pomerančem.

Stačí kousek čerstvé pomerančové kůry, nejlépe v bio kvalitě. Jedna větší nádoba s víčkem a menší dovnitř bez víčka do které nasypeme konopí. Pomerančovou kůru vložte do větší nádoby, konopí nechte v malé otevřené nádobě a také vložte do větší nádoby, poté zavřete velkou nádobu a nechte minimálně přes noc společně uzavřené. Ráno zkontrolujte konopí, zda má vlhkost a vůni jakou si představujete, pokud je ještě stále tvrdé a suché, přidejte další pomerančovou kůru zavřete a počkejte ještě alespoň 24 hodin.

Kdyby se Vám stalo, že konopí příliš zvlhne, nechte ho ve sklenici lehce přikryté víčkem, aby vlhkost mohla pomalu unikat pryč. Rychlé sušení(např. v mikrovlnné troubě) není žádoucí, jelikož rostlina nestihne aktivovat veškeré množství účinných látek.

Jistou alternativou pro opravdu dlouhodobé skladování může být uchování v mrazáku, ovšem tuto variantu volíme až jako poslední, protože přece jen mráz určitým způsobem sníží akceschopnost účinných látek.

Přejeme Vám, ať se Vám s výrobky od Konoman dobře pracuje a jsme rádi, že jste se s námi rozhodli pro opravdovou kvalitu prémiového CBD konopí legálně. :)